Reksio

Reksio

To ja Reksio

Ojcowie Reksia

Odcinki serialu

Mapa strony

Więcej bajek

Jak urozmaicić figurkami trawniki i ogrody

Ludzie uwielbiają aranżować wnętrza. Czynią to nieraz ze szczególną starannością i przykładają wiele uwagi do tego, w jakim stylu są dobierane przez nich przedmioty. Jednak wielu osobom nie wystarczą tylko wewnętrzne aranżacje i postanawiają przenieść swoje twórcze inspiracje na zewnątrz- do ogrodu gdzie trawniki czekają na to by coś na nich ustawić.

W większości przypadków rzeźby i akcesoria ogrodowe stawiane na trawnikach mają konkretny styl. Często są to skrzaty ogrodowe, Posążki bocianów i małych zwierzątek. Wykonane są z ceramiki lub gipsu i odpowiednio pomalowane. Niektóre figurki wyglądają na trawnikach nad wyraz realistycznie i można się pomylić.

Istnieje wiele rodzajów rzeźb ogrodowych. Niektóre figurki zdobiące trawniki mogą mieć naprawdę bardzo wyszukany kształt i formę. Są greckie filary i zegary słoneczne, altanki w rzymskim stylu oraz miniatury antycznych świątyń. Jedynym ograniczeniem jest grubość portfela kupującego.

Większość osób uznaje, że im oryginalniejsze są ich ogrodowe figurkom, tym lepiej. Trzeba tylko pilnować ich stylu by całość nie wyglądała tandetnie i kiczowato, gdyż jest to efekt, którego każdy dumny właściciel ogrodu chciałby za wszelka cenę uniknąć.

Reklamy