Reksio

Reksio

To ja Reksio

Ojcowie Reksia

Odcinki serialu

Mapa strony

Więcej bajek

Jak nawadniać trawniki czyli melioracja

Można oczywiście zapytać co ma melioracja do takiej kwestii jaka są trawniki. Ale wszystko wygląda tak, że sprawa jest i to bardzo ważna. Trawnik to bowiem nie trwa na łące, która jeśli wyschnie na siano to będzie sianem i nikogo to nie obejdzie. Jak trawnik wyschnie na siano to dopiero zaczyna się rzucać w oczy. Lepiej uniknąć takiego problemu i zadbać o meliorację.

W małym ogrodzie, oczywiście nie jest to aż tak dużym problemem jak na ogromnych połaciach terenów. Tam, żeby nawodnić trawniki trzeba zadbać o odpowiedni system nawadniania. Często należy zainstalować specjalne pompki automatyczne, które same będą się wysuwały i nawadniały trawnik kiedy będzie taka potrzeba.

A jak kogoś nie stać, to pozostanie mu bieganie z konewką wypełnioną po brzegi wodą w celu odpowiedniego nawodnienia trawy. Każdy kto ma ogród abo miał z nim w jakkolwiek inny sposób do czynienia wie, że trawniki trzeba latem podlewać. Zwłaszcza w Polsce kiedy deszcz potrafi bardzo długo nie padać. Jeśli nie, zamiast sprawiać oku i duszy przyjemność, trawa będzie sucha i brzydka. Dlatego tak istotne jest częste podlewania oraz nieustająca pielęgnacja, bo w przeciwnym razie zamiast koloru zielonego będzie brąz.

Reklamy