Reksio

Reksio

To ja Reksio

Ojcowie Reksia

Odcinki serialu

Mapa strony

Więcej bajek

Środki ochrony roślin - jak dbać o zdrowe rośliny i trawniki?

Na rynku dostępne są różne środki ochrony roślin, dzięki którym zarówno kwiaty, jak i drzewa, trawniki, krzewy b będą rosły zdrowo i prawidłowo. Wiele z takich środków jest całkowicie naturalnych, a inne są całkowicie sztuczne. Środki ochrony roślin mają za zadanie zapewnić im protekcję przed infekcjami, wirusami, bakteriami, pleśniami, grzybami oraz insektami. Niestety nie są one w stanie ochronić ich przed wszystkim.

Ponadto coraz częściej pojawiają się nowe zagrożenia, które są odporne na działanie środków odkażających. W wyniku tego czasem nic nie jest w stanie ochronić naszych roślin przed zniszczeniem. Nawet silne dotąd trawniki padają ofiara insektów, gryzoni oraz wirusów. Warto w wielu momentach sięgnąć do tradycji i poczytać o domowych i dawnych sposobach zabezpieczania roślin, gdyż często są one niezwykle skuteczne.

Co najważniejsze w wielu przypadkach rośliny chronią się wzajemnie. Sadzą c obok siebie dwa gatunki roślin, z których każda ma inne działanie możemy sprawić, iż wzajemnie będą się bronić przed insektami lub pleśnią i grzybami. Ponadto warto posypywać trawniki naturalnymi ekstraktami z innych roślin, co wzmocni ich dotychczasową protekcję.

Reklamy